top of page
Ara
  • Özden Erbaş

Florürün Çocukların IQ Seviyesine Etkilerini Gösteren Araştırmaİnsan vücudunda kanser, hormon bozuklukları, bağışıklığın zayıflaması, erken ergenlik, kısırlık, kemik erimesi, erken yaşlanma ve buna benzer birçok sağlık sorununa neden olduğu kanıtlanan florür’ün, çocuklarda IQ seviyesini düşürdüğü de tespit edildi.

Kanadalı bilim insanları tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre hamile bir annenin idrarındaki florür miktarının 1 miligram artması, çocukta IQ seviyesini ciddi oranda düşürüyor. Özellikle diş macunu, şehir şebeke suyu, organik olmayan meyve suyu, bulyon, hazır çorba, tüm gazlı içecekler, ve sigarada bulunan florür, bilim insanlarına göre insan vücuduna giren en zehirli maddelerden biri olarak kabul görüyor.

Florürden uzak durmak için şebeke suyunu içme suyu ve diş fırçalama suyu olarak kullanmamak, diş macunu alırken florürsüz olanlardan seçmek, ambalajlı gıdalardan ve gazlı içeceklerden uzak durarak doğal gıdalar tüketmek ve sigaradan uzak durmak gerekiyor. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ Kaynak:

https://newatlas.com/maternal-fluoride-iq-intelligence-children-study/61135/21 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page